Ovoscope-BR-01

 

Ovoscope BR-01

Ovoskop – Urządzenie do określania
nawożenia komórki  jajowej przez
przezroczystość, a także do monitorowania
rozwoju zarodka w jajku.

Ovoscope-BR-01Ovoskop dla jaj BR-01 z firmy Broody® różni śie od analogów bardzo silnym strumieniem światła – 250 lumenów   (jednostki w międzynarodowym układzie jednostek (SI): światła (symbol: LM; międzynarodowego: lm), przy miniaturowych rozmiarach porównywalnych do długopisu.

Ovoscope-BR-01

Ze względu na dużą ilość energii świetlnej na jednostkę powierzchni, użytkownik może prowadżić świecowanie  jaj (prześwietlanie) wszystkich gatunków ptaków .

(Z wyjątkiem jaj strusich, które wymagają specjalnego ovoskopu ze źródłem mocy o zwiększonej mocy)

 

Ovoscope-BR-01

Ważną zaletą modelu BR-01 jest także możliwość przeprowadzania ovoskopingu bez wyjmowania tacek z jajami z inkubatora. Specjalna uszczelka z miękkiego porowatego materiału zapewnia idealne dopasowanie do każdego punktu jaj, zapobiegając odblaskom i odblaskom.

Przycisk do włączenia ovoskopu znajduje się w końcowej części urządzenia, co jest bardzo wygodne dla hodowca drobiu, który przenosi jaja w ciasnym środowisku, bezpośrednio w inkubatorze z układem tacek dla jaj.

Ovoscope-BR-01

Ważną zaletą prześwietlania   Broody ®  BR-01 jest możliwość prześwietlania jaj w świetle dziennym. Innymi słowami, nie jest obowiązkowe, żeby użytkownik tworzył ciemność w pomieszczeniu w celu przeprowadzenia ovoskopingu – moc  BR-01 jest  wystarczająca do oczyszczenia zawartości jaj w naturalnym świetle dziennym.

Ovoskop nie wymaga żadnej konserwacji. Jako źródło zasilania stosowane są powszechnie używane baterie AA (2 szt.). Wymiana źródeł zasilania trwa mniej niż 1 minutę.