Br-Box 54

Inkubator do jaj Br-Box 50

Inkubator Br-Box 54 – reprezentuje budżetowy szereg inkubatorów z elektronicznym zarządzaniem: ogrzewania, wilgotności, okresu i czasu obracania jaj. Pojemność inkubatora: 54 jaj kurczych (średnia waga 50-55 g), 48 jaj (o średniej wadze 65-75 gramów). Tacka inkubatora, podobnie jak tacka na model Micro Battery 50,   jest wyposażona w bezpieczny zasilacz 12 V i sześć śiatkowych kaset na jajka. Za potrzebą –  specjalna wkładka siatkowa Q28 * jest umieszczana w kasetach tacek dla jaj przepiórczych. Pojemność inkubatora z przeponkami przepiórczymi wynosi 168 jaj przepiórczych. Do wycofania jaj o średniej wadze 80-150 gramów, takich jak gęś, stosuje się uniwersalną tacę z powiększonymi kasetami na jaja gęsie.

Wszyscy użytkownicy energii z inkubatora korzystają z zasilania o napięciu 12 V, zapewniony przez zewnętrzny zasilacz, który jest zawarty w pakiecie dostawy.

Główne zalety Br-Box 50 to:

  • Niskie zużycie energii – 25-40 watów
  • Kontrola wilgotności – od 50 do 95%
  • Zasilanie awaryjne akumulatora – bateria 12v
  • Automatyczna rewolucja jaj
  • Elektroniczna regulacja wszystkich parametrów inkubacji

Inkubator Br-Pole 50 jest wyposażony w skuteczny nawilżacz z gidroaeratornym rozpylaczem zdołnym za kilku minut stworzyć prawie 100% wilgotności w inkubatorze (97% – maksymalna wilgotność). Nawilżacze są wykonane w standardzie gwintowanych zatyczek z konwencjonalnych butelek PET do płynów spożywczych. W ten sposób konsument może użyć dowolnej plastikowej butelki (o pojemności 500-1200 ml) jako zbiornika na wodę.

Ze względu na zwiększoną grubość ścianki styropianej obudowy inkubatora (cm 3) jest uzyskany bardzo niskie zużycie energii – nominalnie 25 W, 45 W – największa przy ogrzewaniu początkowym. Takie wskaźniki dają możliwość pracy z akumulatora samochodowego przez ponad 30 godzin! W tym samym czasie przejście do pracy z zapasowego źródła zasilania i powrót do sieci jest automatyczny.

Taca inkubatora jest wyposażona w silnik i umożliwia obracanie jaja o dowolnym czasie trwania i odstępach czasu – parametry te są ustawiane przez użytkownika za pomocą jednostki sterującej. Siatkowe kasety tacy są wykonane ze stalowej siatki z galwanicznym pokryciem odpornym na korozję w warunkach wysokiej wilgotności. Ponadto kasety z siatką umożliwiają wykluczenie obszarów o nierównomiernym nagrzewaniu się powierzchni jaj, ponieważ umożliwiają one swobodny obieg powietrza ze wszystkich stron.

Charakterystyka inkubatora Br-Box 54

CharakterystykaZnaczenie
Wydajność inkubatora / szacunkowa liczba jaj, szt .:   – kurczak

   – przepiórka

 48-54

168

Zasilanie12 cali
Wydajność inkubatora (średnia / maksymalna)25/45 W
Jednolity rozkład temperaturyDo <0,3 ° C
Tryb utrzymania temperaturyAutomatycznie
Tryb konserwacji wilgotnościAutomatycznie
Dokładność kontroli temperatury0,01 ° C
Dokładność kontroli wilgotności0,5%
Okres przewracania tacek20 sekund … 24 godziny
Alarmy dźwiękowe dla trybów awaryjnych
Zasilany autonomicznym źródłem 12v
Ustawianie temperatury wewnątrz30 … 40 ° C
Ustawianie wilgotności wewnątrz20 – 85%
Pojemność nawilżacza500-1200 ml
Przepływ wody w nawilżaczu (H = 55%)~ 350-500 ml / dzień
  

 

Inkubator Br-Box 54 przeznaczony jest dla miłośników drobiu zajmujących się hodowlą ptaków różnych ras w gospodarstwach domowych.

 

 

 

* Wkładka Q28 nie jest objęta zakresem dostawy – jest kupowana osobno.

** Akumulator 12-woltowy nie wchodzi w zakres dostawy