Przegląd suszarki odwadniającej Akuma 450

Odwadniacz Broody Akuma-450

Przegląd odwadniacza Akuma 450

Suszarka, odwadniacz, piekarnik, suszenie – można to nazwać jak chcesz, istota rzeczy jest taka sama – przygotowanie produktu poprzez usunięcie z niego wilgoci. Na rynku dostępnych jest ponad 150 modeli suszarek, kosztujących od 40 do 1000 USD. Wszystkie z reguły mają prawie identyczny wygląd i różnią się między sobą zastosowanymi materiałami i konfiguracją obudowy.

Akuma_dehydrator_05

Parametry techniczne większości suszarek są również zbliżone:

– objętość komory suszącej: 20 … 35l

– maksymalna waga surowej żywności: 5 … 9 kg

– liczba tac do suszenia: 3 … 5 w tanich modelach, do 10 w średnich i drogich (z możliwością zwiększenia do 15 w niektórych modelach)

– moc: od 400 do 1000 W.

Zalety suszarek domowych: szybkie suszenie. Wady takich suszarek obejmują: niską wydajność, wysokie zużycie energii, zapachy w mieszkaniu, wymiary.

Przegląd suszarek do owoców, warzyw, grzybów, ryb, mięsa, jagód Broody AKUMA 450

 Suszarka Akuma stosuje tę samą zasadę, co większość suszarek w sprzedaży detalicznej, ale ma wiele głównych różnic (zalet).

Pierwsza różnica: składana obudowa. Z reguły suszarka jest urządzeniem sezonowym i jest używana w okresie masowego zbioru (późnym latem – jesienią). Zdemontuj konstrukcję w 5 minut i włóż do małego pudełka do następnego sezonu.

Druga różnica: ogromna pojemność! (powierzchnia suszenia do 2m 2 , a w razie potrzeby można ją zwiększyć do 4m 2) * Z naszego doświadczenia wynika, że ​​wysusziliśmy całą torbę! włoskich orzechów w jednym ładunku. Objętość komory suszącej wynosi 185 litrów (6-9 razy więcej niż u konkurencji)!

Po trzecie: Zdolność do suszenia żywności (mięso, ryby) w podwiesznym stanie. Naturalne suszenie w temperaturze pokojowej.

Istnieją inne różnice, ale przypisujemy je do drobnych (na przykład przezroczyste ściany suszarki, możliwość prania pokrowca w pralce, tuleja wyciągowa itp.)

Przegląd suszarek do owoców, warzyw, grzybów, ryb, mięsa, jagód Broody AKUMA 450

Odwadniacz Akuma (suszarka) składa się z:

* Opcjonalnie

Przegląd suszarek do owoców, warzyw, grzybów, ryb, mięsa, jagód Broody AKUMA 450

Odwadniacz może pracować w dwóch trybach. Po pierwsze, bez podgrzewania powietrza. Ten tryb służy z reguły do ​​suszenia ziół. Ponadto ten tryb jest niezbędny do prawidłowego suszenia ryb w przepisie „sztokfiszu”. Ten tryb jest wolniejszy w porównaniu do suszenia na gorąco, ale gdy jest używany, produkty zachowują maksymalną ilość witamin. W tym trybie odwadniacz zużywa ~ 30 … 40 W, a dzienne koszty energii są minimalne (mniej niż 1 kW). W naszym przypadku suszenie 3,6 kg ryb (karpiowatych) w ciągu 3 dni opróżniło portfel o 8 UAH (0,3 USD).  

Drugi tryb, „suszenie na gorąco”, z podgrzewaniem powietrza do 45 ° C. W tym trybie można wysuszyć wszystko: grzyby, mięso, owoce, warzywa, ryby. Ten tryb jest szybszy, ale bardziej energochłonny. W tym trybie inkubator wymaga 430–450 W, a dzienne koszty energii sięgają 10–11 kW, co pod względem finansowym wynosi 17–30 UAH (0,6–1,1 USD)

Teoria z teorii, ale co w praktyce?

Akuma_dehydrator_09

Próbowaliśmy suszyć różne produkty w podobnych warunkach w suszarce Akum (suszenie na gorąco 45 ° C) i najpopularniejszej suszarce EziDri na rynku (tryb 50 ° C).

Ezidry wyprzedził Akumu o 16-18 godzin pod względem czasu suszenia całych winogron i połówek śliwek. I fakt ten odnotowano w doświadczeniu. Ale na tym zakończyło się porównanie suszarek, ponieważ nie odważyliśmy się suszyć solonej surowej ryby na plastikowych paletach Ezidri, wiedząc z doświadczenia, że ​​bardzo trudno jest pozbyć się zapachu ryb z plastiku. Niemal niemożliwe jest również gotowanie popularnego produktu Churchkhela, orzechów w soku winogronowym na sznurku.

Dlatego drugie i trzecie doświadczenie suszenia ryb przeprowadzono w Akum bez porównania z konkurencją, ponieważ nie znaleźliśmy konkurentów w tej kategorii na rynku. * Chociaż rzemieślnicy bardzo często produkują podobne suszarnie z drzewa u siebie w garażach.

Kupili 3,6 kg świeżego karaśia (250-300 gr każdy), wypatroszyli go, pokroili „motylkiem”, solili w lodówce przez 3 dni pod uciskiem. Po umyciu moczy się przez 3 godziny i zawiesza do wyschnięcia w suszarce. Tryb „suszenia na zimno”. Wąż wylotowy do kanału wentylacyjnego – w mieszkaniu nie ma zapachu. 

Co otrzymaliśmy Po 2 dniach otrzymaliśmy ~ 1 kg suszonego karaśia o doskonałej jakości smaku (co potwierdza 5 miłośników „sztokfiszu”, który przedstawił produkt)

 

 

Jakie wady znaleźliśmy?

– niewygodne ładowanie ryb na haczyki po stronie odwadniacza, znacznie lepiej jest, gdy ładowanie mokrych ryb odbywa się na odwadniaczu

– potrzebujesz specjalnej tacki do zbierania płynów i tłuszczu, która kapie pierwsze godziny z ryby. Jeśli nie użyjesz tacy, która była po raz pierwszy suszona, tłuszcz z ryb wchłania się w elementy tkaniny „węża” i trudno go wyeliminować nawet w pralce.

 

Ogólnie rzecz biorąc, suszarka zasługuje na uwagę dla każdego produktu niedostępnego dla innych konkurentów:

– ogromna pojemność!
– oszczędność miejsca i energii
– „naturalne” suszenie bez ogrzewania
– suszenie produktów o specyficznym zapachu w mieszkaniu

Tę suszarkę odwadniającą polecamy osobom z letnim domkiem i mieszkającym w mieszkaniu w mieście, a także miłośnikom sztokfisza, mięsa i słodyczy gruzińskich. Również Akuma 450 przyda się zbieraczom grzybów do masowego suszenia leśnej „uprawy” grzybów i jagód.  

Odwadniacz Broody Akuma-450