wick-li
07.08.2018
Inkubator na bateriach słonecznych

Inkubator na bateriach słonecznych

 

Inkubator z panelami słonecznymi Broody Micro Battery 50

Najmniejszy model w linii inkubatorów Broody to Micro Battery 50 , zaprojektowany jest na 50 jaj kurzych. Ale mimo stosunkowo niewielkiej pojemności, inkubator oferuje lepszy od konkurentów nawilżacz, 12c i bezpieczne działanie zasilania z zapasowego źródła zasilania (akumulator 12 V).

Inkubator jaj-Broody-Micro-Battery

Dla większości krajów w Europie i Ameryce – funkcje o dużym zapotrzebowaniu na niedrogie inkubatory. ALE na świecie są kraje, w których na całym obszarze nie ma elektryczności. Mimo to istnieje zapotrzebowanie na inkubację drobiu (kurczaki, kaczki, gęsi itp.) w gospodarstwach domowych.

Inkubator Micro Battery 50 jest tym, czego potrzebujesz do odległych farm w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej. Jest w stanie pracować z paneli słonecznych przy minimalnej mocy.

Do obsługi inkubatora wystarczy panel słoneczny o mocy 100 W, który wynosi około 1 m2 powierzchni.

Aby pracować na panelach słonecznych nie są wymagane żadne zmiany (* Jeżeli napięcie wyjściowe panelu jest przeznaczony do 12V) – wystarczy podłączyć przewody zasilania awaryjnego do zacisków wyjściowych panelu słonecznego, zgodnie z polaryzacją.

Jeśli Twój panel słoneczny jest wyposażony we wbudowaną ładowarkę, to po podłączeniu akumulatora możesz naładować go po południu od energii słonecznej podczas zasilania inkubatora. A w nocy inkubator będzie zasilany z baterii.

W ten sam sposób inkubatory Zoom 180 i Mini Battery 90 są podłączone do paneli słonecznych . W tym przypadku moc wyjściowa panelu słonecznego powinna być większa: odpowiednio 220 i 150 watów.